26.12.2012 20:27

Prosincový kurz: Keramika a meditace

Proběhlo již čtvté pokračování této víkendové akce a opět šlo víc o relax než nějaké školení. Skutečnost, že se účastníci něco nového naučili, bylo víceméně vedlejším produktem. Avšak nevyhnutelným:) Práce s keramickou hlínou je příjemná a když vedle sebe máte někoho, kdo vám tu a tam dá nějakou tu technologickou radu na začátek, vždycky něco vytvoříte. A pro mě, jakožto lektora, je vždy velká radost vidět, že to je vždycky něco parádního. Baví mě to, děkuji všem, kdo se účastníte, s každým dalším "kurzem" vím víc a víc, komu dát kolik prostoru k tvorbě, aby odjížděl spokojený. Vždycky se přeneseme přes nějaké ty těžší chvilky, kdy všichni pochybujeme o tom co to děláme. Jako v životě:) Ale hlína je tvárná a odpouší menší chyby a zaváhání a vždy dovolí, aby jsme došli k cíli.

Poslední takový víkend proběhl v první polovině prosince 2012. V dílně nás bylo sedm. V pátek jsme všichni namalovali předpřipravené hrnky, naglazovali je a dali do pece pálit. V sobotu a v neděli jsme začáli vytvářet nádoby a objekty z plátů. Nadhodila jsem jen techniku. Co si každý chtěl vytvořit, na to postupně přicházel tím, že zjiš'toval co mu materiál dovolí. A všem dovolil:) Vznikly misky, vázy a svícny.

 

V neděli ráno jsme vytáhli z pece hotové vypálené hrnečky, které jako vždy vypadali profesionálně:) Ostatní výrobky z víkendu jsme nabarvili engobami a dali do polic opatrně vysoušet. Po jejich přežahnutí (prvním vypálení na 900°C) je dám vypálit podruhé, tentokrát na 1250°C. Potom už se s účastníky domluvím, kde jim věci předám, nebo jestli je pošlu poštou. 

Během víkendu, vždy ráno a večer, všichni kteří chtějí, chodí na meditace, kterými nás provází Amar. Ubytování a strava je zajištěná v penzionu Karavanserai, který hraje v našem příběhu druhou hlavní roli. Účastníci jsou tu ubytovaní a vždy vsřícná Amar, které penzion patří, se stará krom vedení meditací o celkovou pohodu. 

Předběžně plánujeme další takový víkend na březen 2013. Pokud uvažujete o účasti, napište mi. Více informací ZDE.

Přeji Vám hezké dny v celém příštím roce.

S Láskou

Satya

—————

Zpět


Kontakt

Satya V. Helusová

Hluboká
(Žihle, Plzeň-sever)


+420 734 271 003IČ: 72471727