KUDY K NÁM

Hluboká u Žihle 

(odkaz na mapu)

okres Plzeň - sever. 
Z Prahy - 98 km, z Plzně - 40 km, z Karlových varů - 50 km 
(pouze individuální kurzy). 

 • Autem:
  Z Prahy: směr Karlovy Vary. Za Hořovičkami, (u benzínky, kde prodávají trpaslíky:), odbočíte vlevo, směr Plzeň. Ve Ždáru odbočte doprava, směr Žihle. V Žihli pak potkáte odbočku doleva, do Hluboké. Hluboká je na kopečku. V Hluboké potkáte nejspíš jednoho vycpaného policajta a jednoho vycpaného pána, co na kole už před lety narazil do balíku slámy... O pár metrů dál, na návsi u zvoničky, v malém domku napravo se potkáme. 
  Z Plzně: Směr Plasy, Mladotice, Žihle. V Žihli dál směr Rabštejn nad Střelou, ještě v Žihli je odbočka doleva do Hluboké. Bydlíme na pravé straně u hlavní cesty. Na návsi u zvoničky.  (Pokud vás navigace povede přes Strážistě a Černou hať, doporučuji trasu vést přes Žihli. Je to kapku delší, alerychlejší a pohodlnější. Cesta přes Černou Hať je totiž ve velmi špatném stavu.)
 • Autobusem: to nepůjde, jezdí sem jen dvakrát denně a ještě navíc v docela nevhodou hodinu :-)
 • Vlakem: Žihle je na trase Most - Plzeň. Do Žihle pro vás ráda přijedu a vyzvednu vás. 
  Pozor! Z Plzně do Žihle jezdí kromě Českých drah také soukromý dopravce GW Train (většina rychlíků). Ve vlacích GW Train neplatí jízdenka Českých drah! Zjistěte si proto předem, čím pojedete. Jízdenky pro GW Train se pak kupují až ve vlaku.
 • MAPA
   

Žihle - ateliér DDM Raketa

 
Kurzy probíhají v prostorách DDM Raketa, prakticky na náměstí v Žihli (Žihle 65).
K dispozici je šatna a kuchyňka.
 

okres Plzeň - sever. 
Z Prahy - 93 km, z Plzně - 40 km, z KV - 55 km
(celodenní skupinové kurzy)

 • Autem:
  Z Prahy: směr Karlovy Vary. Za Hořovičkami, odbočíte vlevo, směr Plzeň. Ve Ždáru odbočte doprava, směr Žihle. U hlavní cesty, na náměstí, pestobarevná budova.
  Z Plzně: Směr Plasy, Mladotice, Žihle. 
 • Autobusem: Spoje jezdí z Kralovic a z Plas
 • Vlakem: Žihle je na trase Most - Plzeň. Pozor! Z Plzně do Žihle jezdí kromě Českých drah také soukromý dopravce GW Train (většina rychlíků). Ve vlacích GW Train neplatí jízdenka Českých drah! Zjistěte si proto předem, čím pojedete. Jízdenky pro GW Train se pak kupují až ve vlaku.
 • MAPA
 

Lažany - OMC Shangri-la

 
Z Prahy - 112 km, z Plzně - 50 km, z KV - 40 km

Lažany jsou 110 km západně od Prahy, přibližně na půl cesty mezi Plzní a Karlovými Vary, přesněji mezi Žluticemi a Toužimí. 
(Kurz KERAMIKA A MEDITACE a některé skupinové celodenní kurzy.)

 • Autem: z Prahy: směr Karlovy Vary, 15 km za Lubencem je odbočka do leva na Žlutice, ze Žlutic dál po hlavní do Štědré, hned za ní začínají Lažany. Jedete-li od Žlutic, v Lažanech na návsi je nalevo rybník, naproti přes silnici napravo je velký bílý neupravený dům (čp.20). Dejte se po levé straně tohoto domu po asfaltové cestě, která mírně stoupá. Po 100 m uvidíte nalevo Shangrilu – Osho meditační centum, o asi 50 metrů dál je pakoviště u zeleného domu - penzion Karavanserai.
 • Jiná varianta autem je Praha – Plzeň – dále směr Karlovy Vary – odbočit na Toužim – z Toužimi dále na Žlutice. Po asi 10 km jsou Lažany. Rybník na návsi budete mít po pravé ruce a bílý dům č.p. 20 bude přímo před vámi. Před ním odbočíte doleva a nahoru po asfaltové cestě.
 • Autobusem: Praha-Plzeň-Toužim-Lažany. Při hledání spoje na internetu zadejte konečnou zastávku: Štědrá,Lažany.
 • Vlakem: Praha-Rakovník-Štědrá (zde vystoupit a jít půl hodiny do Lažan, po silnici, směr Toužim).
 • MAPA

 

Plzeň - Ateliér Plzeň z.s.

 
Celodenní skupinové kurzy
náměstí T. G. Masaryka 8
Plzeň

https://www.atelierplzen.cz/
 
 

Něco z okolí - pár tipů na výlet